Architektura 21szego wieku : Centralne wejście do Biblioteki Głównej w Helsinkach / AND-RÉ

Dzięki uprzejmości AND-RÉ Biblioteka.
Sophia.
propozycja koncepcji Konkursu Biblioteki Centralnej w Helsinkach oznacza konsolidację tożsamości kulturowej, koncepcji demokratycznej i koncepcji humanistycznych w budynku.
Jest to jasna i prawdziwa przestrzeń, w której można spotkać ważne wizje.
Zaprojektowany przez AND-RÉ, projekt to nie tylko biblioteka, ale prawdziwa przestrzeń, mentalne miejsce, które projektuje się poza granice i granice, stając się ikonograficznym elementem społeczeństwa, jego kulturą i wizją ludzkości.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Powstały w ten sposób system realizuje nie także cele funkcjonalne, organizacyjne i techniczne, ale jest także realizacją niewidzialnych / niematerialnych / subiektywnych / metaforycznych zasad i humanitarnych reprezentacji.
Rezultatem jest znacznie więcej niż biblioteka, a nawet więcej niż budynek.
Sama jest formą hołdu dla wiedzy i reprezentacji narracyjnej ścieżki do mądrości.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Jest to nowa forma rozumienia i rozwiązywania przestrzeni biblioteki, stając się miejscem doświadczeń, miejscem bez granic, integrującym koncepcje centralności społecznej, poświęconym sztuce, dążącym do rozwoju technologii, ale również przewidywanym dla ciała i umysł.
Sophia to przestrzeń dla kultury, centrum społecznego i miejsca na przyszłość.
Jest to również element ikonograficzny reprezentujący Finlandię i ucieleśniający pełne pojęcie przestrzeni demokratycznej.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Jest to budynek nie pretensjonalny, bez pokazu, ale wciąż i bez wątpienia majestatyczny, imponujący i ponadczasowy budynek, reprezentujący pochwałę mądrości w jej różnych formach, jako metafora o powstaniu wiedza, będąc samą ścieżką do światła, ścieżką do oświecenia.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Propozycja jest metaforą o pionowej eskalacji promenady w pniu drzewa i gałęziach wiedzy.
Jest to fizyczna konkretyzacja światów wewnątrz światów, takich jak magiczne miejsce, mistyczne kulturalne stworzenie z zawieszonymi środowiskami, z różnymi przestrzeniami i doświadczeniami do spotkania.
W rzeczywistości jest to miejsce przypadkowości.
Jest to szlachetna i wysublimowana przestrzeń dla oświecenia, a zarazem dla pozytywnego hedonizmu.
Dzięki uprzejmości AND-RÉ Architekci: AND-RÉ Lokalizacja: Helsinki, Finlandia Team: Bruno André, Francisco Salgado Ré, Adalgisa de Castro Lopes, Catarina Fernandes, Fernando Ferreira, Francisco Costa, Sara Jo.
O Inżynieria i zrównoważony rozwój: AFA CONSULT Promotor: Gmina miejska w Helsinkach: 16 000 m2 Budżet: 69,9 000 000.
Data: 2012
[podobne: ekologiczne środki ochrony roślin, narzuta do sypialni, kuratorium katowice praca dla nauczycieli ]

Powiązane tematy z artykułem: ekologiczne środki ochrony roślin kuratorium katowice praca dla nauczycieli narzuta do sypialni