Architektura 21szego wieku : Hydrogen House /! Ndie Architecture

model Hydrogen House to seria prototypów domów i strategii planowania podmiejskiego dla dzielnicy Hilltop w Denver w Kolorado.
Opowiadając się za przejściem z korporacyjnej gospodarki paliwowej na produkcję podstawową, projekt wykorzystuje wodorowe ogniwa paliwowe, aby połączyć projekt środowisk domowych z ambicjami rozwoju podmiejskiego.
Śledź przerwę na więcej rysunków w Hydrogen House.
+ 19 Architekci:! Ndie Architektura Lokalizacja: Denver, Kolorado, USA Ponieważ paliwo wodorowe może być wytwarzane w domu i wykorzystywane do zasilania zarówno domów, jak i samochodów, jest to opłacalna i politycznie intrygująca alternatywa dla ropy naftowej.
Możliwość wytwarzania i sprzedaży paliwa na miejscu umożliwia podmiejskiemu domowi przedsiębiorcze uczestnictwo w wyłaniającej się gospodarce energetycznej (10 głównych producentów samochodów ma samochody napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi w produkcji).
HF nie wymaga ciężkiej, wielonarodowej infrastruktury potrzebnej do produkcji i dystrybucji benzyny – może być wytwarzany w małych ilościach przez osoby i małe kolektywy.
Prowokuje przejście od korporacji do lokalnej, od scentralizowanej do rozproszonej.
scenariusz Średnia wielkość domu na przedmieściach podwoiła się od 1960 r., a powierzchnia przeznaczona na przechowywanie wzrosła ze średnio 11% do 19%.
Ponieważ pamięć masowa staje się bardziej centralna, staje się coraz bardziej różnorodna i specyficzna.
Grube ściany zewnętrzne przechowują różnorodne materiały.
w tym żywności, ubrań, urządzeń, systemów mechanicznych, książek i wody – klimatyzacji sąsiednich pomieszczeń mieszkalnych i pozostawiając otwarty plan.
Rozległe domy otrzymują naturalne światło przez świetliki i szklane podwórza.
Geometria krzywoliniowa planu zmniejsza potrzebę przegród poprzez skracanie linii widzenia i tworzenie ukrytych wewnętrznych kieszeni.
Ta sama geometria na zewnątrz pasuje do promienia skrętu samochodów, umożliwiając ich wciągnięcie na stacje paliw wodorowych znajdujące się pod dziedzińcami.
koperta mechaniczna Klastry domów dzielą obiekty krajobrazowe, takie jak stacje paliw wodorowych, duże trawniki i baseny w różnym stopniu.
W niektórych przypadkach funkcje te są własnością prywatną, w innych są w pełni udostępniane, a pomiędzy nimi jest kilka hybryd.
W przeciwieństwie do modernistycznych propozycji podmiejskich, które zwykle są duże i powszechnie zgodne w stylu i organizacji, kolektywy te rozwijają się oportunistycznie w małych kieszeniach w całym mieście.
Uznając, że przedmieścia jest w najlepszym stanie, gdy jest heterogeniczne, wprowadzają estetyczną różnorodność do istniejących dzielnic, jednocześnie rozszerzając dostępny katalog typów domów (dziedziniec, pół-podwórze, wiele domów na działkę, oderwanych od ulicy.).
Poprzez integrację nowych form i typów domów z alternatywnym modelem ekonomicznym produkcji paliwa, projekt identyfikuje potencjalne korzyści miejskiej strategii dyfuzji.
model sąsiedztwa Projekt ten był częścią wystawy Envelop {e} s, wystawy w galerii Pratt na Manhattanie, której kuratorem jest Christopher Hight.
model sekcji scenariusza
[patrz też: ekologiczne środki ochrony roślin, Tania ekologiczne środki ochrony roślin trapezowa, mrówka łomża ]

Powiązane tematy z artykułem: ekologiczne środki ochrony roślin hydrofory do domków jednorodzinnych mrówka łomża