Architektura 21szego wieku : Vertical Village: Zrównoważony sposób życia w stylu Village / Yushang Zhang, Rajiv Sewtahal, Riemer Postma & amp; Qianqian Cai

Dzięki uprzejmości Yushanga Zhanga, Rajiva Sewtahala, Riemera Postmy i Qianqiana Cai Yushanga Zhanga, Rajiva Sewtahala, Riemera Postmy i Qianqian Cai (z trenerem pracowni Aleksandrem Swierdłowem w The Why Factory profesora Winy Maasa (MVRDV) z TU Delft) podzielił się z nami ich projekt, Vertical Village: Zrównoważony sposób stylu życia w stylu Village , który zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Housing Tomorrow 2011 .
Konkurs wymagał rozwiązań transformacyjnych, które przyczyniły się do rozwoju zrównoważonej myśli, wydajności budynków i interakcji społecznych poprzez badanie wewnętrznych geometrii środowiska, zachowań społecznych, implikacji urbanistycznych i przepływów programowych.
Konkurs Obudowa jutra zakłada, że architektura nie tylko formuje, ale raczej wykonuje różne funkcje poza konwencjonalnie związanymi z budynkami mieszkalnymi.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
To, do czego dążymy w tym medium, to nowy sposób na uzyskanie radości z życia w wiosce bez zajmowania tak dużych zasobów ziemi jak tradycyjne wioski.
Dzięki uprzejmości Yushanga Zhanga, Rajiva Sewtahala, Riemer Postma i Qianqian Cai Tradycyjna wioska oferuje swoim mieszkańcom różne wątki, aby zbudować swój unikalny dom, który kształtuje lub odzwierciedla inny styl życia.
Jednak wioska zajmuje zbyt wiele zasobów ziemi, które powinny należeć do natury.
Wysokie budynki zapewniają wydajność i pojemność, ale domeny osobiste tracą niepowtarzalność, którą powinny mieć.
W związku z tym wpadliśmy na pomysł.
Działki 3D.
aby zapewnić trzeci wybór o nazwie.
Vertical Village ..
park i plac zabaw Podział wykresu 3D oparty jest na systemie algorytmicznym 3D Voronoi, który może tłumaczyć relację punktów na interfejsy, aby podzielić określoną objętość na poszczególne komórki.
Jeśli każda komórka jest własnością jednej rodziny, zmieniając pozycje punktów, możemy tworzyć różne indywidualne domeny 3D.
mały park w drodze do góry Specjalną zasadą kontrolującą generowanie punktów jest to, że każdy punkt powinien być względnie ortogonalny do najbliższego punktu, tak aby każda komórka miała największą powierzchnię prostopadłą lub równoległą do horyzontu.
Niektóre czynności, takie jak gotowanie czy nauka, mogą opierać się na tych ortogonalnych powierzchniach, podczas gdy inne, takie jak ogrodnictwo lub impreza, mogą się zdarzyć w tych nieregularnych częściach.
W związku z tym system zdefiniował zarówno praktyczne, jak i dramatyczne przestrzenie.
wnętrze rodziny Podobnie jak zarodek żyjący w jajku, każda rodzina może zdecydować, gdzie i jak umieścić swój dom w swoim trójwymiarowym planie.
Serię komórek zaprojektowano jako obieg i urządzenia publiczne, aby zapewnić mieszkańcom udogodnienia i miejsca do wspólnych działań.
Oglądanie gwiazd w ogrodzie W końcu, zbiorowe mieszkanie nie jest już prostym układaniem warstw, ale staje się bardziej skomplikowanym i zorganizowanym współistnieniem unikalnych indywidualnych domen w pionowej wiosce.
ogród z różnymi wysokościami
[więcej w: świadectwa energetyczne 2015, mrówka lewin brzeski, klej do zatapiania siatki ]

Powiązane tematy z artykułem: klej do zatapiania siatki mrówka lewin brzeski świadectwa energetyczne 2015