Architektura i nowoczesne budownictwo – Studio Techno Box / LED Architecture

Dzięki uprzejmości LED Architecture Studio The Techno Box od LED Architecture Studio to struktura siedlisk zaprojektowana do wykonywania w sytuacjach awaryjnych.
Elementy to moduły, które można agregować w celu obsługi różnych funkcji.
Każda jednostka jest przeznaczona dla maksymalnie 5/6 osób i jest przeznaczona do obsługi tymczasowych problemów mieszkaniowych dla osób dotkniętych klęskami żywiołowymi.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tego projektu po przerwie.
Skrzynka Techno została zaprojektowana tak, aby zapewnić komfortowe warunki akustyczne i termiczne odpowiednie do tymczasowego budownictwa mieszkaniowego.
To rozwiązanie zostało przeanalizowane w celu rozwiązania problemów związanych z mieszkaniem, ale mogłoby zostać rozszerzone również na kwestie socjologiczne.
Projekt ma na celu stworzenie środowiska społeczności w tymczasowych schroniskach poprzez uprawę małych ogrodów, jako rozszerzenie każdego modułu.
Architekci zwracają uwagę zarówno na aspekty żywieniowe, jak i potrzebę przywrócenia bezpiecznej i gościnnej atmosfery, która odwróci uwagę ofiar od tragedii, w którą byli zaangażowani.
Dzięki uprzejmości LED Architecture Studio Kwestią, którą studio architektury LED ma nadzieję rozwiązać, jest psychologiczny wpływ wypierania i niszczenia spowodowany katastrofami.
Zapewniając indywidualne schronienia dla 5/6 osób, egzekwuje poszanowanie prywatności, które może zostać utracone podczas katastrofy.
Ten aspekt jest zapewniony dzięki dobremu zapewnieniu instalacji urządzeń cieniujących, które osłaniają zewnętrzne światło i zapewniają prywatność podziału środowiska tworzenia wewnątrz.
Każdy element w kompozycji jest w stanie zmodyfikować każdy moduł mieszkalny dzięki możliwości rozbudowy i kompresji przestrzeni.
Zapewniają względne włączenie lub wykluczenie dla elementów funkcjonalnych.
Forma pseudo-oktaganol jest wybrana ze względu na jej elastyczność jako poziomego i pionowego elementu agregacji.
Dzięki architekturze LED Studio Moduły posiadają wewnętrzną instalację dystrybucyjną: wodę, elektryczność, ogrzewanie, chłodzenie i osuszanie, które są łatwo połączone z zewnętrzną siecią awaryjną i zasilane są źródłami odnawialnymi, konkretnie za pomocą panelu słonecznego i fotowoltaicznego, kotłów odzysknicowych i zbiorniki do wody pitnej.
Dzięki uprzejmości Studia architektury LED Techno Box ma tę zaletę, że używa lekkich komponentów, które ułatwiają łatwy transport, prosty montaż i dostosowanie do podłoża.
Po wyeliminowaniu sytuacji awaryjnych moduły można ponownie wykorzystać w innych sytuacjach lub można je dodać do innych elementów, takich jak układanie w stos na maksymalnie dwóch piętrach.
Mogą być wykorzystywane do prostego zakwaterowania dla studentów, imigrantów i osób bezdomnych.
Pojedyncze części modułu można również dołączyć do nowych budynków, takich jak wewnętrzne buforowanie, okna, rolety i ramy.
W szczególności panele słoneczne używane w modułach mogą być ponownie wykorzystane w innym miejscu.
Dzięki uprzejmości LED Architecture Studio
[przypisy: mrówka łomża, dachówki ceramiczne ceny, kosztorys budowy domu ]

Powiązane tematy z artykułem: dachówki ceramiczne ceny kosztorys budowy domu mrówka łomża