Budownictwo i architektura : Modernizm sowiecki 1955-1991: Nieznane historie

Budynek mieszkalny przy ulicy Minskaya, 1980, Bobrujsk, Białoruś.
Białoruskie Państwowe Archiwum Dokumentacji Naukowo-Technicznej.
Sowiecki modernizm 1955.
1991.
Nieznane historie.
po raz pierwszy kompleksowo analizuje architekturę nierosyjskich republik radzieckich ukończonych w końcu lat pięćdziesiątych i koniec ZSRR w 1991 roku.
Projekt badawczo-wystawienniczy przenosi dominującą w Rosji perspektywę i skupia uwagę na architekturze Armenii , Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Gruzja, Kazachstan, Krygistan, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan.
Więcej informacji po przerwie.
Podczas gdy konstruktywizm i architektura stalinowska zostały w dużej mierze uwzględnione w historii architektury zachodniej, sowiecka architektura nowożytna drugiej połowy XX wieku pozostała praktycznie nieznana do tej pory.
Działając w ścisłej współpracy z lokalnymi ekspertami i architektami, grupa badawcza w Architekturzentrum Wien realizuje specjalizacje w architekturze epoki i jej opowieści.
W trakcie tego rozległego projektu stworzono sieć między dużą liczbą badaczy ze Wschodu i Zachodu oraz wywiady przeprowadzone z naocznymi świadkami tamtych czasów.
Ich historie nie zostały udokumentowane na piśmie, a ich prace nie zostały jeszcze rozpatrzone w kontekście.
Czas ucieka, a działania są pilnie potrzebne, ponieważ wiele budynków, które wciąż czekają na ocenę historyków architektury, jest zagrożonych.
Złe techniki budowlane stosowane w czasie, w którym zostały zbudowane, oznaczają, że budynki te szybko się starzeją i istnieje powszechny brak dostępnych zasobów lub wsparcia na ich utrzymanie.
Ministerstwo Autostrad, 1974, Tbilisi, Gruzja.
Simona Rota Kuratorzy: Katharina Ritter, Ekaterina Shapiro-Obermair, Alexandra Wachter Projekt wystawy: Six & Petritsch Lokalizacja: Architekturzentrum Wien.
Old hall Konkluzja: 25 lutego 2013 r.
Projekt wystawy oparty jest na inicjatywie Georga Schöllhammera i stowarzyszenia Lokalne nowoczesności .
Towarzyszy mu katalog w wydaniach angielskich i niemieckich (wydawany przez Park Books).
Tekst i obrazy za pośrednictwem The Architekturzentrum Wien.
[przypisy: pustaki keramzytobetonowe, mrówka maków maz, kosztorys budowy domu ]

Powiązane tematy z artykułem: kosztorys budowy domu mrówka maków maz pustaki keramzytobetonowe