Budownictwo i architektura : Szkoła Lodge Ricaut XIII / Metek Architecture

Położony przy willowej ulicy, w pobliżu tętniącej życiem dzielnicy Place d.
Italie, nowy budynek szkoły Ricaut wyświetla duży żółty sześcian, który zastępuje stare wejście, udoskonala główny punkt dostępu i oferuje przestrzeń roboczą, która jest jednocześnie widoczna i niezależne od przyległego zakwaterowania dla personelu.
Zaprojektowany przez Metek Architecture żółty moduł nowego domku pasuje do otworów budynku, podobnie jak klocki używane przez dzieci.
Domek jest prefabrykowany z jasnej drewnianej ramy i jest pomyślany jako element miejskich mebli.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Mieszkańcy Lodge znajdą prywatność w swoim życiu prywatnym i zdadzą sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słowa odbiór w życiu publicznym.
Początkowo rozpoznawalna dzięki jaskrawemu kolorowi, mikro-architektura będzie miejskim punktem kotwiczącym pod względem estetyki i dostępu.
Szkoła ma prawdziwą konfigurację wejścia, która jest równocześnie zabawna i funkcjonalna.
.
mopA Utworzona przestrzeń jest teraz otwarta dla miasta, promując w ten sposób połączenie z rodzinami.
Big Eight. , Adres ulicy, przyciąga uwagę i daje dzieciom zabawny i dynamiczny wizerunek swojej szkoły, zapraszając ich do wejścia.
Okno, nowo wyrzeźbione w fasadzie, ma tablicę informacyjną, promującą interakcję z ulicą.
Na dziedzińcu fasadę otwiera się lub zamyka w rytm czasowych przerw w szkole.
.
mopA Jaskrawo zabarwiony Corian.
panele (mieszanina dwóch trzecich naturalnych minerałów i jedna trzecia żywicy akrylowej) przybierają tę strukturę z gładkim płaszczem, który poprawia istniejące tony.
Wybór żywicy daje zaokrąglone kształtowane termicznie kąty, które podkreślają połączenie, tworząc lekko pływający tylny panel z istniejącą strukturą.
Te miękkie linie, odbijające krzywe dużego.
Ósemka ., mają inspirować dzieci do pójścia do szkoły.
Pomysłowość wystroju wnętrza sprawia, że miejsce jest dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
.
mopA Początkowe wyzwanie wymiarowe spowodowało, że zwróciliśmy szczególną uwagę na detale i obfitowaliśmy w funkcjonalności.
Wszystkie elementy potrzebne do komfortu są włożone w ściany, aby uwolnić przestrzeń centralną (toaleta, szatnia, aneks kuchenny, tablica ogłoszeń, panel z kluczami, biuro), a nisze symulują kontrastującą grę żółto-białą Coriana.
na zewnątrz.
.
mopA Zintegrowanie wszystkich mebli w architekturze powoduje, że zapominamy o ciasnym charakterze tego miejsca i pokazuje, że czasami małe nie muszą zazdrościć dużego.
Pracując jednocześnie nad objętością (wysokim sufitem), kolory i jakość światła (naturalnego i sztucznego) tworzy przestronne i zabawne miejsce.
I tak wymiary przestrzenne są powiększane przez ich układ, jak przez naszą własną percepcję.
.
mopA Architekci: Metek Architektura Lokalizacja: 8 rue Ricaut 75013, Paryż, Francja Klient: Ville de Paris Powierzchnia: 12 m.
Szerokość istniejącej loży: m 95 Szerokość nowego domku: m 55 Materiały: drewno, Corian.
[hasła pokrewne: mrówka łuków, mrówka łuków trapezowe, świadectwo energetyczne 2015 ]

Powiązane tematy z artykułem: mrówka łuków olx sandomierz świadectwo energetyczne 2015