Budownictwo wczoraj i dzis : Architektura Plinthos / mab

Dzięki uprzejmości Christos Drazos greccy architekci, architektura mab, udostępnili nam swój interaktywny, multisensoryczny pawilon, Plinthos.
Dodatkowe zdjęcia, wiele filmów i opis tego wizualnie uderzającego projektu po przerwie.
koncepcja: Dzięki uprzejmości Christos Drazos Clay Cegła była jednym z najczęściej używanych materiałów budowlanych, który istnieje od tysięcy lat.
Zawsze był symbolem solidności i niezawodności, w skali ludzkiej, aw wielu przypadkach był również ceniony za zmysłowe właściwości.
Z pawilonem cokołowym chcemy zbadać te same cechy i dodać kolejną jakość.
przejrzystość, coś, co zwykle nie jest związane z gliną.
21816 cegieł służy do budowy ciągłej podłogi i ścian.
Zwykle ukryte perforowane boki cegieł są odsłonięte, tworząc w ten sposób przepuszczalną powierzchnię, która umożliwia przepływ powietrza, światła i dźwięku.
interaktywność: Dzięki uprzejmości Christos Drazos Plinthos pavilion to pomieszczenie, które oddycha.
Przejrzystość wizualna stworzona przez perforowaną ścianę z cegieł staje się kanałem interakcji między odwiedzającymi i budową.
Stały szum tła i rozszerzające się światło RGB komunikują się przez ścianę, przekształcając strukturę w żywy organizm, w którym gość jest całkowicie zaangażowany.
Mechanizmy interaktywne są włączane przez dotykanie lub potrząsanie oprawami świateł macierzystych zainstalowanych w podłodze.
Kamera rejestruje ruch tych elementów i przesyła je do komputera.
Komputer przekształca sygnał wizualny na częstotliwości i ostatecznie przekształca je w instalację wizualną i audio.
Każdy z opraw oświetleniowych trzpienia powoduje charakterystyczną grę dźwięków zapisanych w fazie budowy pawilonu i wpływa na zmianę oświetlenia pod względem zmiany koloru.
Powoduje to nakładanie się warstw interakcji medialnych, które pochłaniają gościa z wielu kierunków i pozwalają mu stać się jednocześnie wykonawcą i obserwatorem.
Dzięki uprzejmości Christos Drazos Courtesy Christos Drazos Plinthos pavilion jest doświadczeniem wielozmysłowym.
Wiąże dotykowe emocje z szorstkiej cegły, jako wspomnienie dawnej konstrukcji, z nowymi technologiami, które stymulują poczucie upływu czasu, odnosząc przeszłość z przyszłością.
Animacja poklatkowa budowy Plinthos Dzięki uprzejmości Christos Drazos Projekt: mab architecture Aplikacja interaktywna: stavros didakis (soniconlab) Fotograf: Christos Drazos Videographer: Christos Nikolareas Montaż wideo: mab architecture
[hasła pokrewne: klej do zatapiania siatki, narzuta do sypialni, mrówka maków maz ]

Powiązane tematy z artykułem: klej do zatapiania siatki mrówka maków maz narzuta do sypialni