Budownictwo wczoraj i dzis : BEP Baked Earthen Pie / Evgeny Didorenko

Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko Evgeny Didorenko podzielił się z nami swoim projektem, którego celem nie było stworzenie pomnika potęgi epoki przemysłowej i podboju natury, ale raczej pomnika przyrody.
Czyniąc to, uznalibyśmy hojne dary, które dała nam natura, która powstała przed wiekami, a nawet przed tysiącami lat.
Brązowy węgiel .
jeden z prezentów.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
PEP.
kawałek glinianego ciasta.
Kawałek ciasta ziemi.
Ciasto, jemy.
Jest duży, użyteczny, smaczny.
Jest to, moim zdaniem, bardzo dobry synonim dla przemysłu wydobywczego, a w szczególności dla produkcji węgla brunatnego, który nadal jest jednym z głównych niezrównoważonych źródeł energii na świecie.
Ale ogólny trend jest w porządku, ludzkość odmawia niezrównoważonych źródeł energii, na rzecz ekologicznie bezpiecznego, odnawialnego, zrównoważonego, takiego jak energia słoneczna, wiatrowa, energia geotermalna itd.
Jest to problem rekultywacji byłych terenów przemysłowych.
Szczególny przykład.
dawne zagłębienia węglowe.
Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko Pamięć i hołd.
Punkt orientacyjny jest częścią górnej warstwy litosfery, która jest typowa dla tych miejsc.
A to cięcie pokazuje lokalne zasoby energetyczne.
brązowy węgiel.
Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko Pomimo tego, że punkt orientacyjny wydaje się być eksponatem muzealnym na świeżym powietrzu, wciąż jest źródłem energii! Wewnątrz jest otwarta rura, otwarta na powietrze na końcach.
Ze względu na różnicę ciśnień na dole i na górze rury występuje wiatr skierowany do góry, który jest z powodzeniem stosowany przez turbiny wiatrowe zainstalowane w rurze.
Ta energia będzie wystarczająca do błyskawicy wieży przez cały rok.
Dzięki Evgeny Didorenko Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko Tak więc kawałek ziemi z węglem brunatnym faktycznie stał się źródłem energii, ale nabrał nowego znaczenia, stając się zrównoważonym i odnawialnym.
Na całej wysokości wieży znajduje się kilka okien widokowych w kształcie dziur sera , a także jest to alegoria dla upośledzonych systemów ekologicznych i biologicznych tego miejsca.
Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko BEP Pieczone Earthen Pie Wykopaliśmy ten ogromny kawałek ciasta, a następnie upiekliśmy go (ugotowane ruda palona (produkcja energii i odpadowy żużel) …
Przeciąłem upieczone ciasto i najbliższe otoczenie ogromną maszyną do wydobywania węgla, w aby połączyć go z otaczającym terenem, aby zwiedzić ludzi, a żeby powiększyć wrażenie, dlatego w środku jest wciąż gorący, czerwony i jeszcze ciepły, jak z piekarnika.) Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko Poprzez spalanie węgla uzyskujemy energię i jako odpad dostajemy żużel.
To jest podstawowy materiał budowlany mojego punktu orientacyjnego.
Beton żużlowy.
Zalety tego materiału są oczywiste: niska cena (beton żużlowy składa się z piasku, wody, cementu i żużlu zamiast kosztownego wypełniacza z tłuczonego kamienia) i oczywiście jest.
wspomnienie, przypominające nam historię tego obszaru.
Dzięki uprzejmości Evgeny Didorenko Jasne, przezroczyste metalowe schody znajdujące się w piłowaniu wyglądają jak rozciągnięte ścięgna między dwiema częściami tortu.
Canal, pojawił się na miejscu z cięcia ziemi i powierzchni ciasta, ja pokryte przez przezroczyste siatki kraty rudy metalu, w celu osiągnięcia poczucia pustki pod stopami, zanim pojawi się na górze tortu na zewnątrz patrząc.
To jak ścieżka pamięci, kanał lub kanał, blizna na ciele ziemi, w pamięci tego, jak niszczy się naturalny krajobraz i oryginalny ekosystem w procesie poszukiwania taniego nieodnawialnego i niezrównoważonego paliwa zanieczyszczającego.
[przypisy: świadectwo energetyczne 2015, olx suwałki, pustaki keramzytobetonowe ]

Powiązane tematy z artykułem: olx suwałki pustaki keramzytobetonowe świadectwo energetyczne 2015