Nowoczesna architektura : Musheireb Master Plan / mossessian & amp; wzmacniacz

Dzięki uprzejmości mossessian & partners mossessian & partners zwyciężyła MIPIM Architectural Review Future Projects.
Ogólna kategoria zwycięzców.
Nagroda za ich element programu Musheireb, trwały projekt rewitalizacji śródmieścia w Doha, Katar dla grupy deweloperskiej Dohaland.
Katarski projekt rozwojowy firmy Dohaland.
Musheireb.
zdobył dwie nagrody w konkursie MIPIM Architectural Review Future Projects Awards za pośrednictwem jednego z wyznaczonych architektów, moskitiera i partnerów.
Mieszane wykorzystanie.
kategoria i.
ogólny zwycięzca.
został nagrodzony za mieszany klaster budynków wokół Placu Al Barahat, nowej przestrzeni obywatelskiej w Doha, Katar i centralnym punkcie Fazy 1B z Dohaland – 5,5 miliarda dolarów (20 miliardów marek).
Musheireb.
rozwój.
Założone w 2002 r.
Nagrody architektoniczne MIPIM Future Projects Awards obejmują osiem kategorii i są przyznawane co roku za projekty międzynarodowe, które są w trakcie budowy.
Sędziowie poszukują projektów, które łączą doskonałość architektoniczną z uwzględnieniem kontekstu, zarówno środowiskowego, jak i społecznego.
Dotychczasowi zwycięzcy to Jean Nouvel (2010, One One Change) i Foster & Partners (2003, dla budynku Swiss Re).
Komentując nagrodę, dyrektor generalny Dohaland, inż.
Issa M.
Al Mohannadi powiedziała: Projekt architektoniczny, który mossessian i partnerzy opracowali dla projektu Musheireb, był naprawdę przełomowy i podzielamy ich radość ze zdobycia tej prestiżowej nagrody.
Uznanie potwierdza pozycję lidera Dohaland w rewitalizacji miast na arenie międzynarodowej i jest świadectwem naszego zaangażowania w działania z najlepszymi partnerami.
mossessian & partners jest jedną z czterech praktyk pracujących nad Fazą 1B systemu Musheireb, pionierskim projektem o powierzchni 35 hektarów, który ma na celu ożywienie, regenerację i zachowanie historycznego centrum stolicy Kataru.
W związku z zakończeniem w 2016 r.
Program mieszany Dohaland będzie oferować obiekty mieszkalne, handlowe, handlowe i rekreacyjne poprzez stworzenie ponad 100 budynków, z których wszystkie będą budowane przez Dohaland.
mossessian i partnerzy.
Konstrukcja klastra z budynkami wokół placu Al Barahat zajmuje powierzchnię 65 000 m2 i składa się z dziewięciu budynków wielofunkcyjnych, mieszkalnych, handlowych i handlowych wokół dużego placu publicznego w centrum systemu Musheireb.
Sędziowie MIPIM Architectural Review Future Projects Awards docenili program znaczącej próby stworzenia.
Współczesnej architektury wernakularnej w Zatoce.
Przestrzeń publiczna jest połączona z szerokim cieniowaniem, a jej skala odnosi się do życia codziennego.
Dzięki uprzejmości mossessian & partners Musheireb ma na celu odwrócenie wzorca niekontrolowanej urbanistyki i ciężkiego polegania na transporcie samochodowym, który charakteryzuje centrum wielu miast i przyciąga mieszkańców do centrum miasta, tworząc rzeczywistą integrację z wielorakimi, splątanymi zwyczajami.
Wyjątkowy mandat Dohalanda polega na stworzeniu nowoczesnego śródmieścia, które ma cechy charakterystyczne dla katarskiego języka i urbanistyki, a jednocześnie ma wysoce współczesne, zrównoważone podejście: cały system jest ukierunkowany na średnią certyfikację LEED Gold, dzięki czemu jest pierwszym na świecie projektem zrównowa.onej rewitalizacji śródmieścia .
mossessian & partners jest częścią zespołu architektów i mistrzów planowania pracujących nad drugą fazą Musheireb, w skład której wchodzą alianci i architekci Morrisona; Adjaye Associates; John McAslan and Partners; oraz Arup / Aecom / Allies + Morrison jako wspólny zespół Master Planning.
Rozpoczęty w marcu 2009 r.
Jako filia Katarskiej Fundacji na rzecz Edukacji, Nauki i Rozwoju Społecznego, Dohaland ma na celu wyznaczenie punktu odniesienia dla zrównoważonego rozwoju śródmiejskiego, w którym stosuje się niestandardowy język architektoniczny, który jest przyszłościowy, ale czerpie inspirację z przeszłości.
[hasła pokrewne: świadectwo energetyczne 2015, kalkulator ocieplenia, mrówka łomża ]

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator ocieplenia mrówka łomża świadectwo energetyczne 2015