Nowoczesna architektura : Sealight Pavilion / Wydział Architektury w Monash University

Gary Annett Photography Wydział architektury Monash University, we współpracy z praktykami architektury i inżynierii, Rintala Eggertsson, Grimshaw i Felicetti, podzielił się z nami swoim projektem Sealight Pavilion, który można znaleźć w Melbourne Docklands w Australii.
Celem projektu jest wzmocnienie naturalnych zjawisk morza i nieba, oferując jednocześnie miejsce do spotkania, ucieczkę od żywiołów lub po prostu obserwowanie upływu czasu, który robił przez około rok.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Zbudowany z odzyskanego drewna w okresie czternastu tygodni pod koniec 2011 roku, stał się kartą rysunkową w sąsiedztwie, oferując zarówno intymną skalę i doświadczenie naturalnych udogodnień, które dotychczas były niedostępne w tej części Melbourne.
Pawilon miał za zadanie wzmocnić wrażenia z naturalnych zjawisk morza, nieba i światła i być jednym z niewielu miejsc, w których można doświadczyć tych naturalnych udogodnień.
Ostatecznie przybrało postać pary artefaktów: wieży, która rozpływa się, gdy wspina się po niebie, oraz wspornika, który dematerializuje się, gdy sięga po morze.
.
Gary Annett Photography Od momentu powstania Sealight nie tylko przetrwał, ale został przywłaszczony przez mieszkańców.
Raz złoty kolor odzyskanych struktur cyprysowych patynuje teraz do jasnoszarego szarego, bezproblemowo pasującego do morskiego otoczenia.
Tymczasem społeczność odcisnęła swoje piętno na strukturach, nasycając je oznakami życia, tak jak naładowała otaczającą przestrzeń potencjałem kreatywnego zamieszkiwania.
Co więcej, Sealight wywołał żywe dyskusje on-line, które dostrzegły skalę ludzką i ciepło, które dodała do środowiska miejskiego, i utrzymały ją jako przykład przyszłych możliwości dla przestrzeni publicznej zarówno w miastach, jak i na wsi.
.
Gary Annett Photography Zaaranżowany przez Monasha wykładowcę Johna Stanislava Sadara, projekt zgromadził wielu współpracowników na całym świecie.
Norweska praktyka, Rintala Eggertsson Architects, zainicjowała fazę projektową projektu intensywnie projektując i prowadziła czterotygodniowy wysiłek budowlany.
Grimshaw Architects zaoferował lokalną wiedzę i wskazówki w zarządzaniu procesem.
Miejsca Victoria, ramię wiktoriańskiego rządu stanowego, były klientem projektu i ułatwiały procesy zatwierdzania.
Praktyka inżynierska Felicettiego konsultowała się w kwestiach strukturalnych.
Ponadto materiały pozyskiwano lokalnie za pośrednictwem Australian Reclaimed Timbers.
.
Gary Annett Photography Architekci: Wydział Architektury Uniwersytetu Monash we współpracy z Rintala Eggertsson, Grimshaw i Felicetti Lokalizacja: Victoria Harbour, Melbourne Docklands, Australia Zespół projektowy: Dagur Eggertsson, Sami Rintala, Damon van Horne, Robert Held, John Stanislav Sadar, Ronan Mellan, Vanessa Walker, Catherine Murphy, Diego Ramirez-Lovering, Peter Felicetti, Hayden Quayle, Nick Elks, John Riley, Judith Buckrich, Gary Presland Uczniowie: Elliott Huw Baxter, Sally Britten, Andrew James Devine, Alexandra Margaret Graf, Alexandra Mary Griffeth, Matthew James Hainsworth, Elizabeth Victoria Hamer, Kate Victoria Hatherley, Edwina Catherine Hollingworth, Nathan Michael Impey, Andrew Lim, John Hua Sheng Low, Andrew John Macdonald, Lewis John Owen Moore, Aaron William Polson, Nicole Elyse Schattner, Joseph Semeredi, Alexandra J Setmajer, Carlee Suen, Faridah Yim Supporter: Miejsca Victoria Sponsorzy: Grimshaw Architects, Monash University Area: Tower.
20,96sm; Konsola / krawędź.
6,76sm Ukończenie: grudzień 2011
[przypisy: stajnia projekt, dachówki ceramiczne ceny, hydrofory do domków jednorodzinnych ]

Powiązane tematy z artykułem: dachówki ceramiczne ceny hydrofory do domków jednorodzinnych stajnia projekt